Stewardessa na rozmowie kwalifikacyjnej

Jednym z zawodów, w których dominują podróżnicze wrażenia jest posada stewardessy. Linie lotnicze łączą sympatyków, przyjaciół i klientów podróży w przestworzach. Jeżeli interesuje cię ta praca, z pewnością masz smukła sylwetkę, i cieszysz się bardzo dobra odpornością na stres. Zapewne denerwujesz się, bo niedawno odebrałaś telefon z zaproszeniem na interview. Specjalnie dla ciebie napisaliśmy poradnik, który pozwoli ci dobrze się do niego przygotować. Nie marnujmy więcej czasu i zaczynajmy!

Wszystkie osoby, które są zainteresowane etatem stewardesy muszą być osobami pełnoletnimi i posiadać aktualny paszport i dobry stan zdrowia.  Nie możesz mieć żadnych problemów ze wzrokiem, słuchem, drogami oddechowymi oraz zawrotami głowy. Mogą pożegnać się z marzeniami chorujących na zaburzenia psychiczne, astmę, padaczkę czy cukrzycę. Z racji tego, że ubiegasz się o stanowisko pracy w firmie świadczącej usługi klientom różnych narodowości, konieczna jest znajomość języków obcych na poziomie co najmniej średniozaawansowanym.

Twoja sylwetka powinna mieć proporcjonalne rozmiary i towarzyszyć jej musi pogodna aparycja.  Równie ważna jest także umiejętność pływania w ramach awaryjnej konieczności wodowania. Doświadczenie w obsłudze klienta świadczy na twoją korzyść. Po pozytywnej ocenie interview zostaniesz skierowana na specjalistyczny kurs nadający ci uprawnienia do pracy  w konkretnej linii lotniczej. Zarobki w tym zawodzie różnią się w zależności od linii lotniczych. Niektóre źródła podają informacje o minimalnym wynagrodzeniu 2-3 tysięcy miesięcznie. Wysokość pensji wzrasta wraz z doświadczeniem.

Rozmowa kwalifikacyjna jest bardzo ważna jak już wiesz. Stanowi decydujący etap rekrutacji. Rządzi się swoimi prawami, należnymi spotkaniu oficjalnemu. Przemyśl przygotowane przez nas wskazówki. Na pewno ułatwią ci przygotowania.

  1. Zaplanuj swoja podróż tak, aby stawić się na miejscu spotkania minimum 15 minut przed wyznaczonym czasem. Dzięki temu zyskasz czas na poprawienie makijażu i dokonanie rzutu oka na stan dokumentów.
  2. Twój wygląd jest bardzo ważny. Bez względu na to, czy jesteś mężczyzną czy kobietą zadbaj o strój. Musi być dopasowany w taki sposób aby podkreślał twoje największe walory. Wybierz delikatną biżuterię oraz zrób delikatny makijaż. Stewardessa musi być zadbana, dlatego uczesz także włosy i wyczyść paznokcie.
  3. Pamiętaj o twojej znajomości języka obcego. Oficjalnym językiem lotniczym jest oczywiście angielski. Pochwal się podczas rozmowy z pracodawcą zdolnością komunikowania się w innych językach.
  4. Przygotuj swoje portfolio. Koniecznie umieść w nim dyplomy potwierdzające twoje wykształcenie oraz kwalifikacje. Rekruter chętnie zapozna się z pochlebnymi ci referencjami i opiniami na twój temat od zadowolonych klientów.
  5. Zastanów się, w jakim kierunku chciałabyś się rozwijać. Jeżeli kierunek pokrywa się z planem powiększenia oferty linii lotniczych możesz liczyć na pokrycie części kosztów dalszej edukacji.

Bądź sobą a etat stewardessy na pewno będzie twój.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl