Steward: jak wygląda rozmowa rekrutacyjna?

Obsługa imprez masowych na stadionach jest bardzo emocjonującym zajęciem. Nabiera szczególnego znaczenia w trakcie meczów, koncertów i innych kulturalno-sportowych wydarzeń. Ich praca jest ciekawa, prestiżowa oraz niezwykle odpowiedzialna. Jeżeli czujesz jednak, że jest to zajęcie, którym chcesz wypełniać swój wolny czas, próbuj śmiało swoich sił.  Napisaliśmy specjalnie dla ciebie poradnik, dzięki któremu przygotowania dla rozmowy kwalifikacyjnej przebiegną niezwykle łatwo. Nie marnujmy już więcej czasu i zaczynajmy!

Stewardzi (obsługa stadionu) wypełniają ważne zadania opiekuńcze i pomagają wszystkim uczestnikom imprez w znajdywaniu rozwiązania dręczącego ich problemu. To od jakości ich obsługi zależy samopoczucie i bezpieczeństwo odwiedzających ich gości. Ta praca jest szansą dla ludzi dorosłych, którzy ukończyli 18 rok życia i cieszą się nieposzlakowaną opinią społeczna oraz nigdy nie byli karani. Szansę za zatrudnienie mają zarówno mężczyźni jak i kobiety. Nie zauważono również specjalnych ograniczeń wiekowych w tej dziedzinie. Wydaje się, że jednym z kluczowych kompetencji jest dobrze rozwinięta komunikacja interpersonalna, dyspozycyjność oraz znajomość języków obcych na poziomie co najmniej dobrym.

Osoby, które posiadają doświadczenie w tej pracy mogą liczyć na większą ilość punktów w postępowaniu rekrutacyjnym. Jeżeli będziesz sprawdzał się w tej pracy, a twoi zwierzchnicy nagrodzą cię pozytywna opinią możesz liczyć na awans i zostać kierownikiem grupy stewardów (obsługi stadionu). Zarobki maja charakter dorywczy i zależą od tego, na którym stadionie zostaniesz powołany do pracy.

Czekająca cię rozmowa kwalifikacyjna może wywoływać przyspieszone bicie serca. Przygotowaliśmy jednak kilka wskazówek. Jeżeli wykorzystasz je w trakcie prezentacji swojej osoby, na pewno wypadnie dobrze, a stres temu towarzyszący zostanie ograniczony do minimum.

  1. Pamiętaj, aby przybyć punktualnie. Wysoce niestosowne jest spóźnianie się na interview w sprawie odpowiedzialnej pracy.
  2. Dokonaj rekonesansu zawartości swojej szafy. Powinieneś założyć ubrania, w których dobrze wyglądasz. Koniecznie wypastuj buty. Załóż coś wygodnego a zarazem reprezentacyjnego. Nie rób ostrego makijażu i zapomnij bogato zdobionej biżuterii.
  3. Zabierz ze sobą oryginały wszystkich wymaganych dyplomów i zaświadczeń. Szanse w konkursie o etat stewarda (obsługi stadionu) zwiększą pochlebne referencje oraz opinie z poprzednich miejsc pracy.
  4. Mów prawdę. Szczególnie w aspekcie znajomości obsługi klienta oraz umiejętności językowych. Nawet najmniejsze kłamstwo szybko wyjdzie na jaw. Głupio w taki sposób stracić cenne punkty.
  5. Zaprezentuj się jako osoba o dobrej kondycji psychofizycznej. Mile widziana jest dobra odporność na stres oraz cierpliwość i otwartość w kontaktach międzyludzkich.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl