Masażysta: rozmowa przed przyjęciem do pracy

Masażysta wielu z nas kojarzy się z barczystym mężczyzną, który wspomaga rehabilitację cierpiących na różne schorzenia osób. Jednak współcześnie masaż daje również niezapomniane chwile relaksu. Dobry masażysta musi być opanowany i kreatywny, aby doradzić każdemu klientowi coś nowego. Jeśli właśnie przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko masażysty, świetnie trafiłeś. Dzięki naszemu poradnikowi sprawa będzie dużo prostsza. Zaczynajmy!

Idealny masażysta jest cierpliwy, wytrwały i silny. Jego profesja wymaga częstych ćwiczeń i nadążania za najnowszymi informacjami w branży i nie zaniedbywać metod i technik, w których się specjalizuje oraz poznawać nowe. W zawodzie tym o dziwo, częściej widziane są kobiety. Kluczowymi cechami jest szybkie nawiązywanie kontaktu z klientami, opanowanie oraz delikatność.

Niezbędna jest wiedza za zakresu fizjonomii człowieka oraz znakomita sprawność manualna, dlatego masażystami są często osoby niewidome lub niesłyszące. Biegła znajomość języków obcych świadczy na twoja korzyść. Niezbędne kwalifikacje daje ukończenie Studium Fizjoterapii, Akademii Wychowania Fizycznego lub kursu zawodowy. Branża ta rozwija się błyskawicznie. Sam dyplom technika masażysty nie wystarcza. Musisz doskonalić i rozwijać swoje umiejętności na kursach doszkalających.

Rozmowa kwalifikacyjna jest ostatnim i najważniejszym etapem procesu rekrutacyjnego. Rządzi się swoimi prawami, których trzeba przestrzegać. Najważniejsze wskazówki z nią związane zebraliśmy poniżej. Koniecznie się z nimi zapoznaj.

  1. Czeka cię spotkanie oficjalne, dlatego przygotuj odpowiedni ubiór. Postaraj się nie spóźnić a nawet przyjdź kilka minut wcześniej. Zapomnij o ostrym makijażu czy tipsach na paznokciach. Szczególnie zadbane dłonie są wizytówką masażysty. Pierwsze wrażanie jest bardzo ważne podczas rozmowy z pracodawcą.
  2. Zabierz ze sobą oryginały przesłanych dokumentów aplikacyjnych. Każdy rekruter chętnie zapozna się również z referencjami od poprzednich pracodawców czy opiniami od opiekunów twoich praktyk jeśli jesteś świeżo upieczonym absolwentem.
  3. Pamiętaj, że masażysta pełni czasami funkcje psychoterapeuty, dlatego podczas interview zaprezentuj pomocne w tym cechy charakteru.  Wspomnij o empatycznym rozumieniu potrzeb drugiego człowieka, dobrych zdolnościach interpersonalnych czy świetnym poczuciu humoru.
  4. Przed rozmową z pracodawcą zdobądź jak najwięcej informacji o zakładzie, w którym znalazłeś wolny etat. Dzięki temu poznasz profil usług interesującego cię ośrodka. Ocenisz jego słabe i mocne strony przez co zaprezentujesz się jako pracownik aktywnie troszczyć się o jakość oferowanych świadczeń.
  5. Sam dla siebie określ rodzaj masażu, w którym chcesz się specjalizować. Daj się poznać jako osoba posiadająca podstawy wszelkich gatunków masażu ale najlepiej się czująca np. w kosmetycznym lub medycznym. Okaz chęć podnoszenia kwalifikacji i bądź przygotowany na pokaz sowich umiejętności praktycznych.

Jeśli skorzystałeś z naszych porad wszystko będzie dobrze.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl