Kolporter ulotek przed podjęciem pracy

W dzisiejszych czasach nie jest możliwy żaden rozwój działalności bez dobrze zorganizowanej kampanii reklamowej. Najprostszym w realizacji i jednym z najtańszych rozwiązań jest dystrybucja ulotek. Jak każdy z nas wie, ich rodzajów jest mnóstwo. Kolportażem ulotek można zajmować się w czasie wolnym w ramach dorywczego zajęcia. To idealne rozwiązanie dla osób uczących się i studiujących, które chcą powiększyć nieco swój skromny budżet. Jeśli otrzymałeś niedawno telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Znajdziesz w nim wiele cennych wskazówek.

Kolporter ulotek jest mobilnym stanowiskiem pracy. Do twoich obowiązków będzie należało rozdawanie reklamowych broszurek zachęcających potencjalnych klientów do zapoznania się z prezentowaną w nich ofertą. Nie zawsze otrzymasz zadanie dystrybucji papierowych prospektów. Czasami będzie ci przydzielone zadanie rozdawania darmowych gadżecików lub np. puszek coca-coli. Osoby zainteresowane tą pracą muszą być kontaktowe i lubić pracę w miejscach dużego natężenia ludzi takich jak ulice, centra handlowe, czy osiedla mieszkaniowe.

Z racji głównie niewysokich zarobków, mieszczących się w granicach 5-15 zł za godzinę, pracodawcy chętnie zatrudniają osoby ze statusem ucznia, studenta, emeryta lub rencisty. W zamian za bardzo dobra kondycję psychofizyczną otrzymasz propozycję zatrudnienia w nienormowanym czasie pracy. Niestety realia polskie są takie, że możesz liczyć co najwyżej na umowę zlecenie. Czasami, np. w przypadku szkół tańca lub językowych możesz w ten sposób zapewnić sobie pokrycie kosztów nauki. Osoby zainteresowane pracą kolportera ulotek, znajdą zatrudnienie wszędzie tam, gdzie konieczna jest reklama nowego produktu lub kapanie marketingowe.

Przed tobą ostatni etap procesu rekrutacyjnego. Od tego w jaki sposób przygotujesz się do czekającej cię rozmowy z pracodawcą, zależy ostateczny sukces. Najważniejsze informacje zebraliśmy dla ciebie w prostych punktach. Przeczytaj je uważnie.

  1. Przede wszystkim uświadom sobie, że przed tobą spotkanie o charakterze oficjalnym. Jednym z ważniejszych jego elementów jest schludny wygląd. Nie musisz zakładać garnituru i wypastowanych  butów. Ubranie musi być wygodne, czyste i wyprasowane. W końcu będziesz w pewnym sensie twarzą firmy, która reklamujesz.
  2. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej koniecznie zaprezentuj się z jak najlepszej strony. Daj się poznać jako osoba o wysokiej kulturze osobistej, sumienna oraz z silną motywacją do rzetelnego wykonywania powierzonych obowiązków.
  3. Mów prawdę, szczególnie jeśli chodzi o poziom twojego wykształcenia. Nie ono jest tutaj najważniejsze. Nie trać niepotrzebnie punktów przez nadmierne koloryzowanie na swój temat.
  4. Jak w każdym zawodzie, mile widziane jest już doświadczenie zawodowe w pracy na podobnym stanowisku.
  5. Jeśli możesz pochwalić się znajomością języków obcych, koniecznie wspomnij o tym fakcie rekruterowi. Jest to szczególnie ważne w miejscowościach, w  których jest duże prawdopodobieństwo, że ofertą zainteresują się obcokrajowcy.

Powodzenia!

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl